Szkoda czasu na podatki.

Optymalizacja podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) oraz prawnych (CIT)


Podatek dochodowy od osób fizycznych (ang. Personal Income Tax) oraz prawnych (ang. Corporate Income Tax) są zmorą przedsiębiorczych Polaków. Konieczność oddania nawet 32% dochodu znacząco obniża rentowność prowadzonego biznesu, a niejasne prawo i sprzeczne interpretacje podatkowe często uniemożliwiają odliczenie wielu kosztów od podstawy opodatkowania. Jedną z form unikania opodatkowania jest nieksięgowanie przychodu, czyli niewystawianie paragonów lub faktur, ale wówczas narażą się Państwo na poważne konsekwencje w przypadku pierwszej lepszej kontroli skarbowej. Co gorsza, niewystawianie paragonów i faktur obniży Państwa wiarygodność w oczach Państwa klientów i odstraszy niektórych nabywców.

Bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem problemu jest zakup faktur kosztowych (tzw. zakup kosztów), dzięki którym w rozliczeniu podatkowym wykażą Państwo wyższe koszty uzyskania przychodu. Zaksięgowanie kupionych u nas faktur kosztowych zmniejszy podstawę opodatkowania, a w efekcie kwotę konieczną do zapłacenia na rachunek Urzędu Skarbowego. Wszystkie oferowane przez nas faktury są legalnie wystawiane przez istniejące podmioty i rzetelnie księgowane.

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest naliczany również w przypadku sprzedaży nieruchomości lub osiągnięcia zysku kapitałowego ze sprzedaży papierów wartościowych (tzw. podatek Belki). W takich sytuacjach również możemy Państwu pomóc w optymalizacji podatkowej. Oferujemy faktury, które odpowiednio udokumentują przeznaczenie dochodu na własne cele mieszkaniowe lub wysokie koszty uzyskania przychodu kapitałowego.